Tipy, ako ostať safe na verenej Wifine

Ak využívaš Wi-fi a nevieš nič o jej bezpečnostnom zabezpečení, radšej ostaň len pri bežnom surfovaní a nenavštevuj weby, ktoré si vyžadujú prihlasovacie údaje.

Čítať viac

Ak využívaš Wi-Fi a nevieš nič o jej bezpečnostnom zabezpečení, radšej ostaň len pri bežnom surfovaní a nenavštevuj weby, ktoré si vyžadujú prihlasovacie údaje.


Nemal by si sa prihlasovať do svojej e-mailovej schránky, na sociálne siete a určite nie do elektronického bankovníctva. Ak sa potrebuješ prihlásiť na svoje siete, odporúčame pripojiť sa cez svojho operátora. Cez Wi-Fi nakupuj a prihlasuj sa na sociálne siete a do internetbankingu výhradne cez originálne mobilné appky. 


Pri pobyte v hoteli alebo niekde na káve si najprv over názov miestnej oficiálnej siete a pripoj sa len na ňu. Útočníci totiž často vytvárajú falošné siete s podobným názvom. Ak Wi-Fi podmieňuje tvoje pripojenie na internet aktualizáciou softvéru, oblúkom sa jej vyhni.


V mobilných zariadeniach s operačným systémom Android si úroveň zabezpečenia pozrieš v nastaveniach a iPhone ťa sám upozorní. Ak ti to niečo hovorí, používaj „wifiny“ so zabezpečením minimálne WPA2 a s laptopom surfuj na pripojení s VPN.


Ďalšie články

Nezanechaj po sebe zmienku v histórii prehliadača

Každá stránka, ktorú navštíviš online, je zaznamenaná v histórii internetového prehliadača. Uchovávajú sa tam aj heslá a informácie o tvojich platbách, ktoré sa takto môžu dostať do nesprávnych rúk. To určite nechceš.

Prečítať si viac

Ako si nastaviť dobré heslo

All you need, je silné a unikátne heslo. Ideálne na každú službu iné.

Prečítať si viac
pages