Nezanechaj po sebe zmienku v histórii prehliadača

Každá stránka, ktorú navštíviš online, je zaznamenaná v histórii internetového prehliadača. Uchovávajú sa tam aj heslá a informácie o tvojich platbách, ktoré sa takto môžu dostať do nesprávnych rúk. To určite nechceš.

Čítať viac

Každá stránka, ktorú navštíviš online, je zaznamenaná v histórii internetového prehliadača. Uchovávajú sa tam aj heslá a informácie o tvojich platbách, ktoré sa takto môžu dostať do nesprávnych rúk. To určite nechceš.


Skvelým zabezpečením je program ESET Internet Security, ktorý sa pri internetbankingu alebo pri platení cez web prepne do špeciálneho režimu, keď šifruje komunikáciu medzi klávesnicou a prehliadačom.


Ak pracuješ na nejakom počítači a potrebuješ vymazať históriu, cookies, heslá a podobne, ktoré v ňom po tebe ostali, zvyčajne stačí spustiť vymazanie histórie


Ak chceš predísť neustálemu mazaniu histórie, dnešné prehliadače majú tzv. privátny mód. V tomto móde sa vymažú všetky údaje okamžite po zatvorení okna. Podľa typu prehliadača sa tento mód aktivuje klávesovými skratkami: CTRL+SHIFT+N alebo CTRL+SHIFT+P.


Ďalšie články

Tipy, ako ostať safe na verenej Wifine

Ak využívaš Wi-fi a nevieš nič o jej bezpečnostnom zabezpečení, radšej ostaň len pri bežnom surfovaní a nenavštevuj weby, ktoré si vyžadujú prihlasovacie údaje.

Prečítať si viac

Ako si nastaviť dobré heslo

All you need, je silné a unikátne heslo. Ideálne na každú službu iné.

Prečítať si viac
pages